Brak realizacji potrzeb w życiu człowieka powoduje frustrację. Organizm traktuje tę sytucję jako alarmową i powoduje napięcie, z którym trudno sobie poradzić. Nie pomaga bieganie, nie pomaga relaksacja. Część potrzeb możemy zrealizować sobie sami i od poziomu naszego zaangażowania zależy poziom części naszej frustracji. Jednak są takie potrzeby, których zrealizować sami nie możemy. Potrzebujemy wtedy drugiego człowieka, jego obecności, konkretnych zachowań. Część 1 warsztatu „Jak komunikować potrzeby w związku” pomaga przygotować się do komunikowania potrzeb. Część 2 nauczy jak to robić.

dla par oraz osób indywidualnych od 18 r.ż.

- Nazywać własne potrzeby
- Rozpoznawać frustrację płynącą z niezaspokojonych potrzeb i nazywać jej przyczynę
- Wybierać, które potrzeby wymagają szybszej interwencji
- Oddzielać potrzeby, które można zaspokoić indywidualnie od tych, które można zrealizować wyłącznie w związku
Po nauczeniu się tych umiejętności – na warsztatcie nr 2 – nauczysz się sposobów ich komunikowania. Aby móc cokolwiek komunikować, najpierw musisz wiedzieć, co chcesz zakomunikować.

- Materiały ksero, które pomogą Ci nazywać potrzeby
- Opiekę merytoryczną psychoterapeuty
- Słodki poczęstunek

14.11, g. 17.00-20.00
termin zapisów: 10.11.2019
ZE WZGLĘDU NA MAŁĄ ILOŚĆ MIEJSC, DECYDUJE KOLEJNOSĆ ZGŁOSZEŃ

100 zł/os.
Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest przelanie całej kwoty do dnia 12.11.2019. W przypadku nieobecności Uczestnika Organizator zwraca połowę tej kwoty.

Motylarnia. Ośrodek Rozwoju Osobistego i Zawodowego dla Kobiet
ul. Szeroka 41 lok.2
87-100 Toruń

W jaki sposób możesz dokonać płatności przeczytaj TUTAJ

- mailowo: kontakt@motylarnia.edu.pl
- przy pomocy formularza rejestracyjnego
- telefonicznie: 697094805

dr n. hum. Dominika Łęcka w zakresie socjologii zdrowia, certyfikowany psychoterapeuta i doradca systemowy (WTTS Poznań, certyfikat nr 47/2012), pedagog.W trakcie certyfikacji w terapii EFT w Intrze. Od 18 lat współpracująca z Poradniami Zdrowia Psychicznego (NZOZ) i innymi instytucjami pomocowymi (Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne, Punkty Konsultacyjne). Zrealizowała ponad 300 godzin warsztatowych i rozwoju osobistego. Mama Mateuszka i Adasia. Więcej informacji TUTAJ