Jak komunikować potrzeby w związku? Część 1.

Brak realizacji potrzeb w życiu człowieka powoduje frustrację. Organizm traktuje tę sytucję jako alarmową i powoduje napięcie, z którym trudno sobie poradzić. Nie pomaga bieganie, nie pomaga relaksacja. Część potrzeb możemy zrealizować sobie sami i od poziomu naszego zaangażowania zależy poziom części naszej frustracji. Jednak są takie potrzeby, których zrealizować sami nie możemy. Potrzebujemy wtedy drugiego człowieka, jego obecności, konkretnych zachowań. Część 1 warsztatu „Jak komunikować potrzeby w związku” pomaga przygotować się do komunikowania potrzeb. Część 2 nauczy jak to robić.


dla par oraz osób indywidualnych od 18 r.ż.


  1. Nazywać własne potrzeby
  2. Rozpoznawać frustrację płynącą z niezaspokojonych potrzeb i nazywać jej przyczynę
  3. Wybierać, które potrzeby wymagają szybszej interwencji
  4. Oddzielać potrzeby, które można zaspokoić indywidualnie od tych, które można zrealizować wyłącznie w związku

Po nauczeniu się tych umiejętności – na warsztatcie nr 2 – nauczysz się sposobów ich komunikowania. Aby móc cokolwiek komunikować, najpierw musisz wiedzieć, co chcesz zakomunikować.



  1. Materiały ksero, które pomogą Ci nazywać potrzeby
  2. Opiekę merytoryczną psychoterapeuty
  3. Słodki poczęstunek


14.11, g. 17.00-20.00

termin zapisów: 10.11.2019

ZE WZGLĘDU NA MAŁĄ ILOŚĆ MIEJSC, DECYDUJE KOLEJNOSĆ ZGŁOSZEŃ


100 zł/os.

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest przelanie całej kwoty do dnia 12.11.2019. W przypadku nieobecności Uczestnika Organizator zwraca połowę tej kwoty.


Motylarnia. Ośrodek Rozwoju Osobistego i Zawodowego dla Kobiet

ul. Szeroka 41 lok.2

87-100 Toruń


W jaki sposób możesz dokonać płatności przeczytaj TUTAJ




dr n. hum. Dominika Łęcka w zakresie socjologii zdrowia, certyfikowany psychoterapeuta i doradca systemowy (WTTS Poznań, certyfikat nr 47/2012), pedagog.W trakcie certyfikacji w terapii EFT w Intrze. Od 18 lat współpracująca z Poradniami Zdrowia Psychicznego (NZOZ) i innymi instytucjami pomocowymi (Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne, Punkty Konsultacyjne). Zrealizowała ponad 300 godzin warsztatowych i rozwoju osobistego. Mama Mateuszka i Adasia. Więcej informacji TUTAJ