Nietypowe genogramy. Genogram Mentalnych Rodziców – szkolenie

Genogram jest narzędziem znanym i często stosowanym przez różne grupy zawodowe, które pracują z drugim człowiekiem w jego zmaganiu się z problemami. Chociaż kojarzony jest z psychoterapią systemową, już dawno wykroczył poza jej ramy. Wraz ze zmianami społecznymi jest rozszerzany o nowe symbole, nowe ścieżki analizy. Szkolenie „Nietypowe genogramy. Genogram Mentalnych Rodziców” jest prezentacją jednego z wariantów genogramu, który powstał w trakcie pracy psychoterapeutycznej z jedną z Klientek, a następnie zastosowany w innych przypadkach. W trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną jego podstawowe założenia, sposób tworzenia, przykłady zastosowania, warianty. Szkolenie pozwoli odkryć zupełnie inne zastowanie genogramu jako narzędzia od tego, które wynika wprost z klasycznej formy genogramu.

DLA KOGO?

Psychoterapeuci , trenerzy, psychologowie, pedagodzy, asystenci rodzin i in. specjaliści pracujący z rodziną oraz studenci ostatnich lat kierunków humanistycznych i społecznych, którzy znają i praktykują klasyczną odmianę genogramu.

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

• kim są Mentalni Rodzice i jaka jest ich rola w życiu człowieka?
  • Jak są oznaczani i umiejscawiani w genogramie?
  • Jakie są przykładowe zakresy zastosowania Genogramu Mentalnych Rodziców?
  • Jakie realizuje cele i jakie jest jego miejsce w procesie terapeutycznym?
  • Jakie są jego warianty i z jakim Klientem można go wykorzystać?
  • Jakie są etapy pracy z tym genogramem?

CO OTRZYMASZ?

• materiały z zawartością treści szkolenia
  • zaświadczenie o uczestnictwie
  • opiekę merytoryczną prowadzącej

TERMINY

Termin szkolenia: 26.03.2022, g. 10.00-15.00

Termin zapisów: 21.03.2022

CENA 300 zł

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest przelanie całej kwoty do dnia 23.03.2022. W przypadku nieobecności Uczestnika Organizator zwraca połowę tej kwoty.

MIEJSCE SZKOLENIA

Wirtualna sala szkoleniowa na platformie Zoom

ORGANIZATOR SZKOLENIA

Motylarnia. Ośrodek Rozwoju Osobistego i Zawodowego dla Kobiet, ul. Szeroka 41, 87-100 Toruń