Po drugiej stronie genogramu, czyli droga do zasobów w sytuacji bezradności i bezsilności, Cz.2

Bywają takie momenty w pracy z Klientem/Pacjentem, gdy w jego historii i doświadczeniu próżno szukać elementów, na których można odbudować nadzieję w siebie, w ludzi, w świat. W takiej sytuacji także Terapeuta może odczuwać bezradność, czy bezsilność. Przyjęcie narracji Klienta/Pacjenta powoduje, że proces zatrzymuje się. Doświadczenie tego braku nadziei, bezsilności i bezradności może zaowocować zaskakującymi, nieoczekiwanymi odkryciami na temat zasobów zarówno dla Klienta/Pacjenta jak i Terapeuty. Jak użyć genogramu do tych odkryć? Jak połączyć go z innymi formami pracy, aby wydobyć to, co jest ukryte dla Klienta/Pacjenta oraz Terapeuty? Zapraszamy na szkolenie, które zaprezentuje autorskie ścieżki dojścia do zasobów Klienta/Pacjenta na podstawie jego historii i doświadczenia pozbawionego nadziei z użyciem genogramu.

DLA KOGO? Psychoterapeuci , trenerzy, psychologowie, pedagodzy, asystenci rodzin i in. specjaliści pracujący z rodziną oraz studenci ostatnich lat kierunków humanistycznych i społecznych po pierwszej części szkolenia, posiadający umiejętności pracy z genogramem.

PROGRAM

  1. Warstwa niemocy i bierności – sposoby dotarcia do mocy i aktywności Klienta
  2. Genogram Lustrzany
  3. Genogram Ról i Umiejętności
  4. Genogram Mocy
  5. Genogram Ukrytych Zdolności
  6. Genogram Przeżycia
  7. Genogram Rodziny z Wyboru

Praca z każdym z genogramów zawierać będzie omówienie zasad tworzenia, analizy, prezentację użycia, pracę własną

CO OTRZYMASZ?materiały z zawartością treści szkolenia
zaświadczenie o uczestnictwie
opiekę merytoryczną prowadzącej
TERMINYTermin szkolenia: 14.09.2024, g. 10.00-18.00
Termin zapisów i wpłat: 23.08.2024
ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat
CENA350 zł
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przelanie całej kwoty do dnia 23.08. 2024. Zwrot całej kwoty możliwy w sytuacji rezygnacji do dnia 5.09. 2023, po tym terminie zwrot będzie wynosił połowę tej kwoty. W przypadku nieobecności Uczestnika na szkoleniu Organizator zwraca połowę tej kwoty.
MIEJSCE SZKOLENIAWirtualna sala szkoleniowa na platformie Zoom
ORGANIZATOR SZKOLENIAMotylarnia. Ośrodek Rozwoju Osobistego i Zawodowego dla Kobiet, ul. Szeroka 41, 87-100 Toruń
PŁATNOŚCIW jaki sposób możesz dokonać płatności przeczytaj TUTAJ
ZAPISYmailowo: kontakt@motylarnia.edu.pl
przy pomocy formularza rejestracyjnego – WEJDŹ
telefonicznie: 697094805
PROWADZĄCAdr n. hum. Dominika Łęcka

Certyfikowany psychoterapeuta systemowy oraz EFT, doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii zdrowia, promotor zdrowia. Kierownik w Ośrodku Rozwoju Osobistego i Zawodowego dla Kobiet „Motylarnia” w Toruniu. Pracująca głównie w zakresie traumy i psychosomatyki. Naukowo zajmująca się diagnozą przeżycia, narracją o problemie, Mentalnymi Rodzicami, emocją jako zmysłem i socjosomatyką. Więcej informacji TUTAJ