Po drugiej stronie genogramu, czyli droga do zasobów w sytuacji bezradności i bezsilności

Bywają takie momenty w pracy z Klientem/Pacjentem, gdy w jego historii i doświadczeniu próżno szukać elementów, na których można odbudować nadzieję w siebie, w ludzi, w świat. W takiej sytuacji także Terapeuta może odczuwać bezradność, czy bezsilność. Przyjęcie narracji Klienta/Pacjenta powoduje, że proces zatrzymuje się. Doświadczenie tego braku nadziei, bezsilności i bezradności może zaowocować zaskakującymi, nieoczekiwanymi odkryciami na temat zasobów zarówno dla Klienta/Pacjenta jak i Terapeuty. Jak użyć genogramu do tych odkryć? Jak połączyć go z innymi formami pracy, aby wydobyć to, co jest ukryte dla Klienta/Pacjenta oraz Terapeuty? Zapraszamy na szkolenie, które zaprezentuje ścieżki dojścia do zasobów Klienta/Pacjenta na podstawie jego historii i doświadczenia pozbawionego nadziei z użyciem genogramu.

DLA KOGO? Psychoterapeuci , trenerzy, psychologowie, pedagodzy, asystenci rodzin i in. specjaliści pracujący z rodziną oraz studenci ostatnich lat kierunków humanistycznych i społecznych posiadający umiejętności pracy z genogramem.

1. Poszukiwanie zaradności w bezradności
  2. Czarne Owce jako źródło zasobów Klienta
  3. Lustra w genogramie
  4. Odrzucenie, porzucenie, zostawienie przez rodziców jako źródło siły
  5. Genogram Nikogo, Wszystkich i Każdego
  6. Niewidzialni dochodzą do głosu
  7. Moc w genogramie

CO OTRZYMASZ?

• materiały z zawartością treści szkolenia
  • zaświadczenie o uczestnictwie
  • opiekę merytoryczną prowadzącej

TERMINY

Termin szkolenia: 15.10.2022, g. 10.00-18.00

Termin zapisów: 10.10.2022

CENA 300 zł

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest przelanie całej kwoty do dnia 11.10. 2022. W przypadku nieobecności Uczestnika, Organizator zwraca połowę tej kwoty.

MIEJSCE SZKOLENIA

Wirtualna sala szkoleniowa na platformie Zoom

ORGANIZATOR SZKOLENIA

Motylarnia. Ośrodek Rozwoju Osobistego i Zawodowego dla Kobiet, ul. Szeroka 41, 87-100 Toruń